0

Aktywne wakacje na Helu

kitesurfing-300x136 Aktywne wakacje na HeluPółwysep Helski to jeden z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych wojaży. Cieszy się dużą popularnością zarówno wśród wczasowiczów z różnych regionów Polski, jak i wśród zagranicznych turystów.

Nie brakuje niestety sceptyków spędzania wakacji na Helu, czy raczej nad polskim morzem w ogóle. Głównie ze względu na pogodę, która potrafi być kapryśna. No i ze względu na temperaturę wody, która nierzadko odbiera ochotę do kąpieli.

Przyznać trzeba, że Bałtyk to specyficzny klimat, a wakacje nad polskim morzem to czasem rosyjska ruletka – możesz mieć piękną pogodę przez cały urlop, ale równie dobrze przez bite dwa tygodnie może padać non stop, a nawet jak nie pada to temperatura wody i powietrza nie zachęca do kąpieli. No a przecież po to jeździ się nad morze żeby się kąpać.

Okazuje się, że niekoniecznie. To znaczy nie wszyscy jadą na Hel tylko po to by się kąpać i opalać. Spora część turystów jedzie tam po to by uprawiać kitesurfing. To dyscyplina podobna do windsurfingu, z tą tylko różnicą, że zamiast na desce z żaglem pływa się, a raczej lata na desce z latawcem.

Hel uchodzi za polską mekkę kitesurferów. Panują tam idealne warunki do uprawiania tej dyscypliny, a do tego zlokalizowana tam jest większość szkół kitesurfingu. Można więc połączyć wakacyjny wypoczynek nad morzem z nauką pływania na desce z żaglem. Co ciekawe – uczyć można się również wtedy gdy pogoda nie do końca dopisuje i nie można korzystać z kąpieli słonecznych.

Na Helu organizowane są też różnego rodzaju obozy kitesurfingowe. Można się na nie zapisać długo wcześniej, planując wakacje. Takie obozy to świetny pomysł na wakacje dla dzieciaków, zwłaszcza jeśli znudziły im się tradycyjne kolonie nad morzem. Bo kitesurfing to dyscyplina absolutnie dla każdego, nawet dla kilkuletnich dzieci. Uczyć może się każdy, bez względu na wiek. Ważne tylko by nie robić tego na własną rękę tylko pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na wakacyjny wypoczynek, a chcesz by te wakacje były inne od wszystkich to powinieneś wybrać się na Hel i spróbować swoich sił w kitesurfingu. Niezapomniane emocje i świetna zabawa gwarantowane. Możesz też zabrać ze sobą przyjaciół oraz rodzinkę – bo w większym gronie zabawa będzie jeszcze lepsza.

adminka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *