0

Dlaczego warto przyjmować kreatynę?

3a12573aa3a685e8a3eca6885c207ab2 Dlaczego warto przyjmować kreatynę?
O kreatynie słyszał praktycznie każdy kulturysta bądź sportowiec. Jest ważnym elementem suplementacji, zwłaszcza dla tych, którzy chcą być posiadaczami naturalnych i ładnie wyrzeźbionych mięśni. To naturalny wspomagacz, który pozwoli cieszyć się umięśnioną sylwetką.

Suplementy jako uzupełnienie diety

Zapewne każdy kto uprawia kulturystykę lub dopiero zamierza wie, że niektóre składniki w diecie są niezbędne. Po co? Większość z nich odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a ponadto za regenerację mięśni po treningu, dlatego ważne jest, aby dieta była prowadzona odpowiednio. Jednak jak wiadomo dieta, może okazać się zbyt ubogim źródłem pożywienia. Co wtedy zrobić, aby efekty i radość z uprawiania kulturystyki nadal była na wysokim poziomie? Obecnie na rynku istnieje bardzo dużo różnego rodzaju odżywek i suplementów. Praktycznie każdy z nich ma inne działanie. Jednym z najbardziej popularnych suplementów jest kreatyna. Stosowana jest już od dawna.

Przyjmowanie kreatyny – efekty

Jakie efekty uzyskamy, gdy regularnie będziemy przyjmować ten środek? Przede wszystkim zauważymy przyrost siły i masy mięśniowej. Warto wspomnieć, że jest ona uważana za jeden z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych suplementów. Jest to związek organiczny zbudowany z białek występujący w tkance mięśniowej. Im poziom kreatyny w tkance mięśniowej jest wyższy, tym więcej energii w sobie mamy. Z tego właśnie powodu suplement ten cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Najlepiej kreatyna sprawdza się jako odżywka po treningowa.

Jak przyjmować kreatynę?

W jaki sposób i w jakich dawkach zażywać kreatynę? Obecnie jej zażywanie nieco różni się od przyjmowania jej kiedyś. Dlaczego? Dawniej przyjmowano, że należy stosować kreatynę w ilości 5 gram na porcję niezależnie od wagi danego zawodnika. Dzisiaj nie ma jedno znacznych opinii, że 5 gram kreatyny to optymalna dawka dla każdego. Obecnie przyjmuje się, że najlepiej jest dostosować wielkość dawki do wagi swojego ciała. Zgodnie z tą regułą powinno przyjmować się 1 gram kreatyny na każde 10 kg masy ciała. W dniu treningowym powinno przyjmować się dwie porcje preparatu. Pierwszą z nich rano lub bezpośrednio przed treningiem, natomiast drugą zaraz po treningu. W wolne dni także można spożywać dwie porcję kreatyny z tym, że najlepiej kilka chwil przed śniadaniem. Warto pamiętać, aby suplement ten przyjmować zawsze wraz z innymi, np. z preparatami magnezowymi czy też węglowodanami.

adminka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *