0

Jak wybrać odpowiednia siłownię?

Jak-wybrać-odpowiednia-siłownię-300x200 Jak wybrać odpowiednia siłownię?Do regularnej aktywności fizycznej przyznaje się coraz więcej osób. Moda na zdrowy styl życia opanowała cały kraj, co potwierdzają powstające w błyskawicznym tempie kluby fitness. Tak szeroka oferta nie ułatwia wyboru kolejnym zainteresowanym. Czym powinni się kierować podczas zakupu karnetu?

Na podjęcie decyzji o wyborze konkretnej siłowni składa się wiele czynników. Tym razem skupmy się na tych najważniejszych, a więc związanych z samym wyposażeniem siłowni, a nie lokalizacją, wysokością opłat, długością trwania umowy czy godzinami otwarcia.

Na co warto zwrócić uwagę?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przede wszystkim odwiedzić konkretną siłownię. Dotyczy to szczególnie osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ćwiczeniami w klubie lub do tej pory korzystały wyłącznie ze sprzętu dostępnego w siłowniach hotelowych. Wbrew pozorom nie jest to tak oczywiste, ponieważ coraz więcej klubów oferuje zapisy online. Najlepiej wybrać się tam w porach najbardziej uczęszczanych, które przypadają zazwyczaj na 17 i 18. Dzięki temu z łatwością stwierdzimy, czy dany klub nie jest zbyt zatłoczony, ciasny oraz czy posiada dostateczną ilość sprzętu. Oglądając wyposażenie siłowni warto zwrócić uwagę na to w jakim stanie znajdują się urządzenia i czy dostępne są te, które najbardziej nas interesują. Wyposażenie siłowni hotelowej znacznie różni się od tego w klasycznych siłowniach, które jest bardziej narażone na eksploatowanie, ale też niejednokrotnie znacznie różnorodniejsze. Obecnie dostępne są niezliczone akcesoria do siłowni, które w znacznym stopniu zwiększają komfort i bezpieczeństwo ćwiczeń. Klub oszczędzający na urządzeniach i ich konserwacji zdecydowanie nie jest odpowiednim wyborem.

Jak odróżnić dobrą siłownię od kiepskiej?

Istotną rolę w odbiorze danego miejsca pełni jego obsługa. Już przy pierwszym spotkaniu warto nawiązać z nią kontakt i przekonać się, czy pracownicy klubu są wykwalifikowani, służą pomocą i można na nich liczyć w przyszłości. Ważna jest też atmosfera i organizacja miejsca, w którym zamierzamy spędzać kilka lub kilkanaście godzin w tygodniu. Ćwiczenia to również czas dla siebie, jaki oprócz satysfakcji i efektów powinien dawać także przyjemność. Priorytetem w każdej siłowni powinna być kwestia czystości, którą można łatwo skontrolować podczas wizyty w szatni i toalecie. Dobrym znakiem jest też obecność płynów i ręczników do dezynfekcji urządzeń fitness.

Czas na decyzję

Otwierając się na nowych klientów, wiele klubów umożliwia skorzystanie z bezpłatnych zajęć. Do doskonała okazja, by przekonać się, czy dana siłownia jest dla nas odpowiednia oraz znak, że w tym miejscu realizowane są potrzeby ćwiczących. Korzystając z tej okazji można na własnej skórze przetestować wyposażenie siłowni, nie będąc jednocześnie zmuszonym do wykupienia kosztownego karnetu.

Artykuł został dostarczony przez Gp Koncept – dystrybutora nowego i używanego sprzętu na siłownię.

adminka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *